Ідея - переосмислити концепцію Університету в ХХІ столітті.

З великим Божим благословенням, кропіткою працею та жертовністю багатьох, УКУ зростає на спадщині мучеників минулого століття та минулого року.

 

В час особливих викликів і випробовувань для України і світу університет переходить від етапу харизматичного стилю життя і управління невеликої спільноти до чимраз більш структуризованої інституції, яка щодня покликана Христовою Церквою і суспільством до нових завдань, а тому потребує добре випрацюваної і цілісної стратегії.

 

УКУ запрошуватиме у свої аудиторії і кабінети нових студентів, викладачів і працівників, що творитимуть нові проекти і представлятимуть для Університету і країни незвідані горизонти. Здобуваючи нове ми будуємо на основі того, що передали нам наші батьки і матері у вірі, ті які подолали найбільші виклики ХХ ст., які поставили на нашій землі.

 

Зростаючи, УКУ надалі свідчитиме про Божі діла, плекатиме унікальний чар дружнього співжиття і таїнство жертовного служіння. Саме це творить атмосферу академічної спільноти, яка поставила собі амбітну ціль – переосмислити концепцію Університету в ХХІ столітті. За словами Патріарха Йосифа «бажаємо великого» і пам’ятаємо про малих, про маргіналізованих, які також нас вчать про великі істини.

 

Людська особа, не є просто розумною істотою, яку треба запрограмувати фактологічними знаннями та методологічними компетенціями. Людина має тіло, душу та дух і потребує цілісного підходу до її розвитку і виховання, підходу, який оснований на розумінні її Богом даної гідності і високого призначення. Як належно жити в Україні і у світі у ХХІ ст. – це основне питання перед спільнотою, яка росте.

 

Ріст інколи буває болісним, а зміни бентежать. Важливо плекати правдиву пошану до Бога і ближнього. Будучи критичними і творчими, будувати, а не принижувати, благовістити, а не проклинати, працювати, а не нарікати, вчитися молитися, миритися і давати плід. Остаточним критерієм для оцінки стратегії буде здатність Університету вчитися і вчити інших жити з гідністю, чесно, з Божим миром і радістю.

Владика Борис (Ґудзяк)
Президент УКУ

time